آخرین مطالب

طرح های زیست محیطی شرکت فولاد خوزستان به بهره‌برداری رسید صنعت و معدن

طرح های زیست محیطی شرکت فولاد خوزستان به بهره‌برداری رسید

  بزرگنمایی:

به گزارش اخبار مالی، در سومین روز از دهه فجر، با حضور محمد جواد اشرفی  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان، سیروس کریمی رئیس پایش حفاظت محیط زیست، علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان و جمعی از مسئولان  شرکت، چهار طرح زیست محیطی به  بهره برداری رسید و یک طرح نیز کلنگ زنی شد.
اولین طرح نصب کنترل غبار سیستم فروش گندله به روش مه خشک بود، که آثاری همچون: کاهش شدید تولید و انتشار غبار در ناحیه فروش گندله سازی، کاهش مصرف آب و برق و عدم نیاز به مواد شیمیایی را به دنبال دارد. در ادامه پروژه‌ ی نصب و راه اندازی دیزل ژنراتورهای فولاد سازی به بهره برداری رسید. این طرح با هدف: ایجاد سیستم مطمئن، پایدار و یکپارچه MVA برق اضطراری بخش فولادسازی، کاهش تاثیر افت فشار گاز در زمستان، تقویت و نوسازی سیستم برق اضطراری بخش فولادسازی اجرا شد. 
این گزارش حاکی است، در ادامه ی بهره‌ برداری از طرح ها نوبت به افتتاح  سیستم تفکیک ضایعات آهنی و غیر آهنی رسید. با اجرایی شدن این طرح  ظرفیت مهار غبار 40 هزار تن مکعب افزایش پیدا می‌کند. از دیگر پیامدهای مثبت این طرح جلوگیری از انتشار خاک و غبار ناشی از عملیات تفکیک است.
در ادامه پروژه ی راه اندازی جمع آوری دود کوره چهار با هدف کاهش شاخص آلودگی محیطی، جداسازی سیستم مکش کوره 3 و 4 و افزایش سطح‌ رضایت مندی ذیفعان داخلی و خارجی سازمان بود، که به بهره برداری رسید. 
در پایان نیز کلنگ زنی پروژه ی مهندسی، خرید، نصب و راه اندازی تصفیه خانه شیمیایی پساب صنعتی انجام شد. از مهم ترین اهداف اجرای این پروژه می توان به:  تصفیه آب صنعتی به میزان 750 متر مکعب در ساعت، پمپاژ آب نرم یا صنعتی و تصفیه مجدد و تهیه  محصول آب RO با ظرفیت 750 متر معکب اشاره کرد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی، پیش از افتتاح طرح ها علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه‌ی مبارک فجر از اجرای 5 برابری تعهد شرکت در احداث فضای سبز شرکت فولاد خوزستان سخن گفت و افزود: مساحت شرکت فولاد خوزستان در مجموع 400 هکتار است و طبق استاندارد می‌بایست 25 درصد فضای سبز ایجاد کند؛ فولاد خوزستان با احتساب فضای سبز داخل و اطراف شرکت بیش از 500 هکتار فضای سبز ایجاد کرده است. علاوه بر این آمادگی داریم با همکاری دستگاه های اجرایی کمربند سبز شرکت فولاد خوزستان را تکمیل کنیم.
وی افزود: همچنین برنامه‌ی قرار است با حضور کارکنان و خانواده‌های فولاد خوزستان در روز 15 اسفند ماه و به مناسبت روز درختکاری اجرا شود و در این حرکت، در زمینی به مساحت 25 هکتار در منطقه‌ی سیصد دستگاه نهال‌کاری شود.
محمدی از الزام پیوست زیست محیطی طرح‌های اجرایی شرکت فولاد خوزستان گفت و اظهار داشت: از تمام واحدها خواسته شد، هر طرحی که در مرحله پیشنهاد و مطالعه قرار دارد، می‌بایست پیوست زیست محیطی داشته باشد. از طرفی طرح های اجرا شده، با نگاه حفاظت از محیط زیست اصلاح می‌شوند.
 
وی گریزی هم به افتخارات شرکت زد و گفت: فولاد خوزستان بزرگترین صادرکننده شمش و دومین تولید کننده فولاد کشور است. افتخار این را داشتیم که در میان شرکت‌های فولادی، عنوان صادرکننده نمونه را از آن خود کنیم. در حوزه مسئولیت‌ های اجتماعی، موفق شدیم جایزه ملی CSR را کسب کنیم. از اهداف بزرگ فولاد خوزستان در کنار توسعه و افزایش کیفیت تولید،  بهبود مستمر وضعیت زیست محیطی شرکت است، در همین راستا تدوین برنامه زیست محیطی در دستور کار قرار گرفت. اعتقاد ما این است که هر گونه هزینه ای در زمینه‌ی زیست محیطی صورت می‌گیرد، در واقع بازگشت سرمایه‌ برای مجموعه، شهر و استان است.
مدیرعامل فولاد خوزستان از کاهش 60 درصدی آلودگی محیط زیست از سوی فولاد خوزستان خبر داد و افزود: از سال 87 تا 97 رشد تولید شمش از 2 میلیون 350 تن به 3 میلیون و 800 هزار تن رسیده است، در شرایط افزایش تولید انتظار می‌ رفت آلایندگی افزایش یابد، اما با اجرای طرح‌های زیست محیطی، کاهش 60 درصدی آلودگی اتفاق افتاد. همچنین طرح‌ های اجرایی در زمینه‌ی محیط زیست به عدد 95 می‌رسد. این طرح‌ها با هزینه‌ی بالغ بر 173 میلیارد تومان اجرایی شد. 
وی ادامه داد: البته کار به همین جا ختم نمی‌شود و سرمایه‌گذاری  طرح‌های در دست اجرا با هدف کاهش انتشار غبار و آلودگی، 280 میلیارد تومان است. 
در ادامه محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از رشد چشم‌ گیر فضای سبز در فولاد خوزستان گفت و ادامه داد: این حجم از فضای سبز در فولاد خوزستان نشان از توجه ویژه  مدیران شرکت به حفظ و توسعه فضای سبز دارد. این حجم از توسعه فضای سبز و توجه به اطراف شرکت مطمئنا فضای اجتماعی را معطوف به خود می‌کند. باید شرایط فراهم شود تا فعالیت‌های که شرکت فولاد خوزستان در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و توسعه فضای سبز انجام داده است در جامعه نمود پیدا کند و بار روانی منفی موجود برداشته شود.
وی افزود: بدون شک سرمایه‌ گذاری در مسائل زیست محیطی، هزینه نیست، بلکه یک کار اقتصادی است که در میان مدت، نتایج مثبت را به دنبال دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از شناسایی و رفع نقاط آلاینده محیطی در فولاد خوزستان گفت و افزود: فن آوری فولاد خوزستان به نوعی مربوط به گذشته است؛ باید به سمتی حرکت کرد و پروژه‌ هایی اجرا شوند که به حفظ محیط زیست و کاهش آلایندگی  کمک کند. هزینه 170 میلیارد تومانی اجرای 95 پروژه به همراه 280 میلیارد تومان طرح‌های در دست اجرا نوید بهبود شرایط و کاهش آلودگی محیط زسیت را به همراه دارد. 
اشرفی احداث پل ششم را گره‌ گشای مشکلات حمل و نقل خودروهای سنگین دانست و افزود: با احداث این پل، از تردد خودروهای سنگین که عمدتا بارهای صنعتی به همراه دارند، در سطح شهر جلوگیری شد. علاوه بر این به کاهش مشکلات ترافیکی که در نهایت کاهش آلایندگی محیط زیست را به دنبال دارد، کمک می‌کند. از مدیران فولاد خوزستان انتظار می‌رود به توسعه شبکه‌های درون شهری و و ایجاد جاده‎‌های کمربندی توجه بیشتری داشته باشند. همچنین تلاش‌هایی که تا به الان صورت گرفته قابل تقدیر است. 
گفتنی است، در این مراسم با حضور محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان و سایر مسئولان از کتاب طرح جامع محیط زیست و پسماند شرکت فولاد خوزستان رونمایی شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

بخشنامه بودجه سال 1400 به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد

سال آبی با بارش‌های کمتر از میانگین آغاز شد

کمیسیون کشاورزی با واگذاری صندوق بیمه محصولات کشاورزی به سازمان خصوصی‌سازی مخالفت کرد

آغاز توزیع روزانه 60 تن تخم مرغ در بازارهای میادین میوه و تره بار

فصل نوینی در توسعه علوم و فنون عرصه معدن آغاز می شود

پخش برنامه تلویزیونی نقش فناوری های نوین در بیمه کشاورزی

نیاز جدی صنعت بیمه به نتایج مطالعات پژوهشکده بیمه به ویژه بیمه‌های زندگی، اتکایی، اوراق بهادار سازی و فن اوری های نوین

ذخایر نفت کشورهای صنعتی به کمتر از میانگین 5 ساله می‌رسد

کمبودی در عرضه میوه‌های نوبرانه پاییز نداریم

بیمه معلم 4200 میلیاردی شد

نصب سکوی 07 بر میدان نفتی هندیجان در خلیج فارس + فیلم

ممنوعیت صادرات کیوی برای حفظ بازارهای هدف

آغاز برداشت پسته + فیلم

صادرات محصولات معدنی فلزی در 5 ماه رونق گرفت

درآمد ایران خودرو مشخص شد

ژاپن کارگر ندارد! + فیلم

افزایش 50 درصدی حقوق و مزایای کارگران در سال آینده!

دلیل نارضایتی صیادان از خدمات بیمه‌ای چیست؟ + فیلم

کلیات طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی تصویب شد

یک ششم خودروهای دارای بیمه‌نامه شخص ثالث، بیمه نامه بدنه دارند + فیلم

شرایط پرداخت وام مسکن 400 میلیون تومانی

افزایش حقوق کارکنان در سال آینده مشخص شد

عیدی کارکنان در سال آینده چقدر است؟

پیش‌بینی‌ها درباره سال آبی جدید چه می‌گویند؟

تحویل نفت خام به دارندگان اوراق مالی اسلامی

فرمول نرخ خرید تضمینی گندم 1400 مشخص شد؛ موافقان و مخالفان نرخ خرید گندم چه می گویند؟

لبنیات صنعتی بهتر است یا سنتی؟

زمینه‌ها و راه‌های توسعه همکاری‌های کشاورزی ایران و مکزیک بررسی شد

امکان کشت فراسرزمینی ذرت دانه‌ای بررسی شد

طلای جهانی در مرز 1860 دلار

جذاب ترین ارزها پس از پایان بحران کرونا کدامند؟

سامانه جامع بیمه گری یکپارچه در صنعت بیمه وجود ندارد

آمادگی وزارت صمت برای تمرکز بر فرآیند ثبت سفارش سموم کشاورزی

تولید قارچ 20 درصد کاهش یافت ، افت راندمان تولید با رواج کود تقلبی

قیمت جدید نان روی میز سازمان حمایت

عرضه خودرو در بورس کالا منجر به شکسته شدن حباب قیمت می‌شود

خاویار ایران در چه وضعیتی است؟

تمدید خودکار سپهرکارت‌های پاییز امسال تا ١٤٠٠

تمدید مهلت شرکت در قرعه‌کشی حساب‌های صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان

صدور آنی کارت اعتباری در شعب بانک اقتصادنوین

برنامه های بانک دی برای جذب منابع ارزان قیمت و دستیابی به سودآوری

رشد 77 درصدی فروش حواله‌های ارزی در نیما

افتخاری دیگر برای صنایع غذایی بیژن/کسب گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف کننده

گسترش اشتغال پایدار از طریق شبکه‌سازی صندوق‌های روستایی وعشایری

لغو ممنوعیت سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس

وزارت کار: کرونا یک میلیون و 500 هزار نفر را در ایران بیکار کرد

ویتامین E در رشد مناسب سیستم عصبی ضروری است

بیمه‌آسیا بیمه‌گذاران خود را به دریافت الحاقیه بیمه بدنه اتومبیل فرا خواند

افزایش نرخ اوراق تامین مالی در ماه‌های آینده

توزیع روزانه 600 دستگاه تراکتور در بین کشاورزان