آخرین مطالب

نفت و انرژی

‏۸۰درصد از نیاز صنعت پتروشیمی در حوزه تجهیزات، ساخت داخل است

اخبار مالی: مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از تامین ۸۰ درصد از نیاز صنعت پتروشیمی ایران در حوزه تجهیزات، توسط ‏شرکت‌های داخلی خبر داد و گفت: گام مهمی که شرکت‌های دانش بنیان و تولید کننده ایرانی باید بردارند، تامین نیاز صنعت ‏پتروشیمی در حوزه فناوری است.‏

تحریم‌ها مانع تعمیر و اصلاح تجهیزات رفع آلایندگی در پارس جنوبی

اخبار مالی: وزیر نفت با اشاره به این‌که اکنون در منطقه پارس جنوبی گازهایی سوزانده می‌شوند که در محدوده مجاز محیط زیستی نیستند گفت: این مورد از جمله مواردی است که باید جزو جنایت‌های آمریکا تلقی کنیم چراکه ما برای این واحدها تجهیزات رفع آلایندگی گرفته بودیم اما شرکت‌هایی که از آن‌ها خریداری کردیم، در زمان تحریم نسبت به تعمیر و اصلاح آن‌ها اقدام نمی‌کنند.

قطع برق مناطقی از تهران و استان‌ها برای تامین سوخت نیروگاه‌ها

اخبار مالی: سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه با توجه به افزایش مصرف گاز در کشور و مشکل در تأمین سوخت نیروگاه ها، گفت:امیدواریم با صرفه جویی در مصرف برق و جبران کمبود گاز، نیروگاه ها فعال شوند.

بنزین تک نرخی نمی شود

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تک نرخی شدن بنزین را تکذیب کرد و گفت: تاکنون مصوبه‌ای در این رابطه به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ابلاغ نشده است.

امضای ۲۰ قرارداد و تفاهم نامه در رویداد حمایت از ساخت داخل

اخبار مالی: توافق امضای ۲۰ قرارداد و تفاهم نامه در زمینه ساخت داخل در بخش کاتالیست‌ها، تجهیزات و امور فنی و مهندسی صورت گرفته که قرار است این قرارداد و تفاهم نامه‌ها در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل به امضا برسد.

۳۰ میلیارد دلار پروژه نیمه کاره در پتروشیمی

اخبار مالی: وزیر نفت گفت: هم‌اکنون در بخش پتروشیمی ۳۰ میلیارد دلار پروژه نیمه‌کاره وجود دارد و باید تلاش کنیم از سرمایه‌های مردمی برای تکمیل این پروژه‌ها استفاده کنیم.

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت

اخبار مالی: طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

تهدید دو تریلیون دلاری برای نفت خاورمیانه

اخبار مالی: تلاش جهانی برای خنثی کردن تاثیر تغییرات جوی و توسعه استفاده از انرژی تجدیدپذیر، ثروت عظیم تولیدکنندگان خاورمیانه که طی سالیان متمادی از نفت به دست آمده است را تهدید می‌کند.

آخرین وضعیت قطع برق استان گیلان

اخبار مالی: سخنگوی صنعت برق گفت: حدود ۲۰۰ هزار مشترک در استان گیلان شاهد قطع برق هستند که ۱۰۰ اکیپ عملیاتی از خود استان و استان های مجاور برای رسیدگی و حل مشکل، اعزام شده اند.

رشد اقتصادی بدون نفت سال ۱۳۹۸ مثبت ۱.۸ درصد خواهد بود

اخبار مالی: مطابق با اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس، هرچند به‌ دلیل نرخ رشد منفی بخش نفت، رشد اقتصادی کشور در سال ۹۸ هم‌چنان منفی خواهد بود، اما رشد اقتصادی بدون نفت در سال ۹۸ حدود ۱.۸ درصد برآورد می‌شود.

بهره‌برداری از ۳۳ هزار میلیارد تومان پروژه آب و برق تا پایان سال جاری

وزیر نیرو با اشاره به اینکه تا پایان سال، ۳۳ هزار میلیارد تومان طرح آب و برق به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: تا امروز ١٤٣ پروژه را با سرمایه‌گذاری ٢٢ هزار میلیارد تومانی در ٢٣استان کشور افتتاح کردیم.

رکورد سودآوری در پتروشیمی اروند شکسته شد

اخبار مالی: مدیرعامل بزرگترین زنجیره تولید محصولات کلر از اجرای طرح افزایش ظرفیت تولید خوراک کلر در این مجتمع پتروشیمی تا چند هفته آینده خبر داد و اعلام کرد: پتروشیمی اروند ۱۰ ماهه نخست امسال معادل کل سال ۹۷ سودآوری داشته است.

مصرف CNG در خودروها ۲۵ درصد افزایش یافت

اخبار مالی: یک مقام مسئول با بیان اینکه با اصلاح قیمت بنزین، مصرف CNG در خودروها حدود ۲۵ درصد افزایش یافته است، گفت: میزان مصرف روزانه از ۱۹میلیون مترمکعب به ۲۴.۵میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

قیمت نفت ۴ درصد سقوط کرد

اخبار مالی: با شیوع ویروس کرونا که تقاضای نفت خام را تحت فشار قرار داده است، قیمت نفت به پایین‌ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسید.

برگزاری رویداد حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

اخبار مالی: معاون دفتر هماهنگی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ‏فعالانه در نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی نسبت به متصل کردن شرکت‌های دانش بنیان با ‏زیرمجموعه‌های شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در راستای تأمین نیازهای شرکت های تابعه این هلدینگ و سایر شرکتها اقدام ‏خواهد کرد.‏

واکنش وزیر نفت به شیوع ویروس کرونا

اخبار مالی: وزیر نفت با بیان اینکه بازار نفت به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت فشار قرار گرفته و به همین دلیل قیمت نفت به زیر ۶۰ دلار برای هر بشکه رسیده است، گفت: باید تلاش شود بازار نفت به تعادل برسد.

برگزاری دوره‌های آموزشی مسئولیت اجتماعی برای مدیران پتروشیمی‌ها

اخبار مالی: در راستای توانمندسازی مدیران و مسئولین شرکت‌های پتروشیمی شهرستان بندر ماهشهر و به‌منظور ایفای هدفمند مسئولیت اجتماعی در سطح منطقه، مجموعه دوره‌های آموزشی مسئولیت اجتماعی مصوب وزارت نفت، برای مدیران پتروشیمی‌های مستقر در ماهشهر برگزار می‌شود.

سقوط سنگین ۶۰۰ واحدی داوجونز

اخبار مالی: شاخص داوجونز با تشدید وحشت از ویروس کرونا، بیش از ۶۰۰ واحد سقوط کرد و تمام سود خود در ماه ژانویه را از دست داد.

قیمت نفت ۲ درصد جهش کرد

اخبار مالی: پس از اعلام وضعیت اضطراری جهانی در مورد ویروس کرونا توسط سازمان سلامت جهانی و اعلام نشدن محدودیت مسافرتی با چین، قیمت نفت جهش کرد.

تهرانی‌ها سالانه چقدر پول آب می‌دهند؟

اخبار مالی: سرانه مصرف آب هر مشترک تهرانی ۳۵۰ مترمکعب در سال است که اگر قیمت تمام شده آب را در هر متر مکعب به‌طور میانگین ۶۰۰ تومان در نظر بگیریم، هر تهرانی در طول یک‌سال به‌طور متوسط ۲۱۰ هزار تومان هزینه آب پرداخت می‌کند.

هلدینگ خلیج فارس و معاونت فناوری ریاست جمهوری به تفاهم رسیدند

اخبار مالی: شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در مراحل امضا تفاهم نامه همکاری هستند، تا این تفاهم نامه بتواند به تقویت حمایت از ساخت داخل و استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان بیانجامد.

ششمین افت متوالی قیمت نفت با وحشت از ویروس کرونا رقم خورد

اخبار مالی: در حالی که گسترش ویروس کرونا در چین و چند کشور دیگر نگرانی‌های جدی‌ای را در مورد لطمه به رشد اقتصادی جهان ایجاد کرده است، قیمت نفت برای ششمین جلسه معاملاتی متوالی افت کرد.

آخرین اخبار

آخرین گزارش سامانه حقوق و دستمزد به دولت، 5 ماه قبل ارائه شد

ایرتاکسی به جای مهرآباد در فرودگاه امام کلید خورد

امضای تفاهم‌نامه بین بانک صادرات و انجمن سازندگان تجهیزات صنایع نفت

تقدیر از نفرات برتر دومین آزمون علمی کارکنان بانک ها

نقدینگی مازاد امسال برابر کل نقدینگی سال 91 است

بورس ریزش کرد

قیمت دلار آمریکا 29 بهمن 98 به 14200 تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید 29 بهمن 98 به 5 میلیون و 385 هزار تومان رسید

باید از کوچ نقدینگی به سمت بازارهای طلا، ارز و کالا جلوگیری کنیم

آمادگی برای انتشار اوراق بدون تضمین بانکی

هزینه ساخت آزادراه تهران-شمال 10 ساله بازمی‌گردد

شانزدهمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران در شهریار افتتاح شد

بیمه آرمان مجوز صدور بیمه دام و طیور اخذ کرد

جهش 2 درصدی سهام چین ونوسان سهام آسیا

قیمت دلار 28 بهمن به 13950 تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید 28 بهمن 98 به 5 میلیون و 225 هزار تومان رسید

رشد و ارتقای شاخص های فرهنگی با حمایت های بانک شهر

آخرین وضعیت تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر

اعلام آمادگی بانک صادرات برای تأمین مالی پروژه‌های پتروشیمی

عرضه 60 هزار تن ورق گرم در تالار محصولات صنعتی و معدنی

پرداخت 829 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی به بخش های اقتصادی

نرخ یورو افزایش و پوند کاهش یافت

‏80درصد از نیاز صنعت پتروشیمی در حوزه تجهیزات، ساخت داخل است

رفع مشکلات فنی رمز دوم پویا در بانک‌ها

ریزش یورو تمامی ندارد

ضرر خالص 1.36 میلیارد یورویی ایرباس در 2019

تحریم‌ها مانع تعمیر و اصلاح تجهیزات رفع آلایندگی در پارس جنوبی

پرداخت تسهیلات 13 هزار میلیاردی در توسعه تعاون

ثبت 13 هزار تازه‌وارد در بورس/ اظهار نگرانی مسئولان!

دستگاه‌ها اعلام کنند، عیدی بگیرند