آخرین مطالب

با حضور رییس جمهور انجام می شود:

کلنگ زنی 4475 میلیارد تومان طرح زیرساختی و اشتغالزایی در منطقه آزاد ماکو اقتصاد

کلنگ زنی 4475 میلیارد تومان طرح زیرساختی و اشتغالزایی در منطقه آزاد ماکو

  بزرگنمایی:

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت‌ : همزمان با سفر رئیس جمهوری به منطقه آزاد ماکو  4475 میلیارد تومان طرح زیرساختی و اشتغالزایی افتتاح یا کلنگ زنی می شود.

به گزارش اخبار مالی، غلامرضا سلیمانی روز دوشنبه ضمن بیان مطلب فوق افزود: این پروژه ها در سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت اجرا می شود که مجموع پروژه های قابل افتتاح 18 هزار و 772 میلیارد ریال  و اعتبار پیش بینی شده برای پروژه های کلنگ زنی 25 هزار و 981 میلیارد ریال است. 

وی با اشاره به بهره برداری از رودخانه ارس در محدوه آذربایجان غربی (پایاب و سد مخزنی کرم آباد شهرستان پلدشت) اظهار داشت: این پروژه با اعتبار 17 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی 6500 نفر آماده بهره برداری است .
سلیمانی افزود: احداث این سد مخزنی با حجم تنظیمی 57/3 میلیون متر مکعب و تاسیسات انقال آب به سد و شبکه آب رسانی پایاب در دولت تدبیر و امید انجام شد. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اعلام شروع عملیات اجرایی قطعه سوم آزاد راه بازرگان – مرند گفت: عملیات اجرایی این پروژه نیز با ده هزار میلیارد ریال اعتبار و  با سرمایه گذاری 65 درصدی بخش خصوصی و 35 درصدی دولت به طول 70 کیلومتر از شهربازرگان تا گیت ورودی منطقه آزاد  آغاز شده که تملک اراضی توسط سازمان منطقه آزاد ماکو در حال انجام است. 

وی از افتتاح تصفیه خانه و آب شیرین کن شهر پلدشت  با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو خبر داد و افزود: این ‍پروژه با اعتبار 50 میلیارد ریال و اشتغالزایی 20 نفر آماده بهره برداری است که دبی آن 30 لیتر در ثانیه به روش اسمر معکوس صورت می گیرد.

سلیمانی اظهار داشت: کارخانه سیمان مهر ماکو (فاز اول ) نیز توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در سال 93 آغاز و با اعتبار یک هزار و 313 میلیارد و 918 میلیون ریال با اشتغالزایی 80 نفر آماده بهره برداری است و ظرفیت تولید این کارخانه یک میلیون و 300 هزار تن در سال می باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از بهره برداری کلینیک دندانپزشکی دیجیتان دکتر شیرپور با سرمایه گذاری بخش خصوصی نیر خبرداد و گفت: این پروژه نیز با اعتبار 400 میلیارد ریال آغاز و آماده بهره برداری است 
وی ادامه داد: این کلینیک با هدف توریست درمانی یا به روزترین دستگاه های دیجیتالی احداث شده است.

وی بهره برداری  از مرکز نوآوری،  رشد و شتاب دهی هوشمند منطقه آزاد ماکو را از دیگر پروژه های قابل افتتاح بر شمرد و گفت: به منظور تقویت اکوسیستم کارآفرینی و شتابدهی به رشد استارتاپ ها توسط سازمان منطقه آزاد ماکو با اعتبار 2 میلیارد و سیصد میلیون ریال با اشتغالزایی 8 نفر در مساحت 900 متر مربع اجرا شده است. 

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد:  دفتر پلیس مهاجرت و اتباع خارجی منطقه نیز به منظور تسهیل و بهبود امورات گذرنامه ای و مهاجرتی اتباع خارجی با استفاده از مدرن ترین دستگاه ها و تجهیزات اداری توسط سازمان منطقه آزاد با اعتبار 6 میلیارد ریال و با اشتغالزایی 12 نفرآماده افتتاح است. 

وی در تشریح پروژه های قابل کلنگ زنی گفت:  مجموعه کشت و صنعت پلدشت با اعتبار 10 هزار میلیارد ریال با اشتغالزایی 2 هزار نفر به منظور ایجاد گلخانه سبزی و صیفی جات، مجتمع دامپروری دام سبک 50 هزار راسی و کشت علوفه به مساحت 1000 هکتار به همراه ایجاد کارخانه 300 تنی محصولات لبنی توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی (شرکت کشت و صنعت کیمیا فجر) احداث می شود.

سلیمانی با اشاره به مجوعه بزرگ کشت و صنعت (شرکت توسعه دامپروری و کشاورزی کمیته امداد امام خمینی) بیان داشت: این پروژه نیز با اعتبار 4 هزار میلیارد ریال و با اشتغالزایی هزار نفر به منظور ایجاد مجتمع دامپروری دام سنگین 5 هزار راسی ،‌دام سبک 5 هزار راسی و کشت علوفه برای واحد دامداری،‌احداث کشتارگاه صنعتی و بسته بندی گوشت با ظرفیت 3 هزار تن و کشت داروهای گیاهی در راستای زنجیره تولید و تامین توسط بخش خصوصی احداث می شود.

وی افزود: سایت ساماندهی صنوف مزاحم با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو و با اعتبار 190 میلیارد ریال با اشتغالزایی 200 نفر در زمینی به مساحت 1/6 هکتار توسط سرمایه گذار بخش خصوصی کلنگ زنی می شود.

سلیمانی گفت:  سایت کارتینگ در راستای جذب توریست ورزشی، ترویج این ورزش و شکوفایی استعداد و توانمندی های جوانان منطقه  با اعتبار 110 میلیارد ریال و اشتغالزایی 70 نفر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی کلنگ زنی می شود.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از احداث  سایت بازیافت زباله به منظور کنترل حجم عظیم زباله ای که روزانه دفع می شود و همچنین حفظ محیط زیست و ایجاد ارزش افزوده با اعتبار 230 میلیارد ریال با اشتغالزایی 72 نفر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی (شرکت تاج پسماند) کلنگ زنی می شود.

وی گفت:  پیست اسکی و تله کابین باتوجه به شرایط مساعد اقلیمی و طبیعی و همچنین وجود اماکن گردشگری بی نظیر ماکو با هدف استفاده از ظرفیت های بی نظیر زمستانی و جاذبه های طبیعی و توسعه ورزش و صنعت گردشگری با اعتبار 600 میلیارد ریال و اشغالزایی 40 نفر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی (شرکت سروش سهام مهر) آماده کلنگ زنی است.
وی با اشاره به کلنگ زنی  پردیس سینمایی امید با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: این پروژه به منظور بالا بردن شاخص های فرهنگی منطقه و رونق گردشگری و همچنین توسعه فعالیت‌ های فرهنگی  متشکل از چند سالن نمایش فیلم با ظرفیت 300 نفر و بخش‌ های فرهنگی، تجاری و تفریحی با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریال در محل بوستان امام با مساحت 1000 متر مربع توسط سرمایه گذار بخش خصوصی احداث می شود.

سلیمانی از احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان شوط به منظور تولید برق خورشیدی در زمینی به مساحت 14 هکتار خبر داد و گفت: این پروژه با اعتبار 443 میلیارد و 147 میلیون ریال و اشتغالزایی 20 نفر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی (شرکت فیدار اطلس امید) کلنگ زنی می شود
وی در پایان تصریح کرد:  کارخانه تولید کربناب کلسیم و پودرکربنات کلسیم در شهرستان شوط با ظرفیت تولید 80 هزار تن در سال با اعتبار 368 میلیارد ریال و اشتغالزایی 97 نفر در زمینی به مساحت 14 هزار متر مربع و سرمایه گذاری بخش خصوصی (شرکت مواد معدنی آریا ورنا) کلنگ زنی می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

پُرمصرف‌ها منتظر کنتور هوشمند باشند

خرید کالای با کیفیت ایرانی به پشتوانه بانک ملی ایران

اختلال خدمات الکترونیکی بانک شهر

رشد 3500 واحدی شاخص بورس

قیمت سکه به 4 میلیون و 65 هزار تومان رسید

قیمت دلار به 11450 تومان رسید

ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت عقب کشیده خواهد شد

افزایش 21 درصدی صادرات پوشاک در سال 97

اختصاص 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به طرح ملی مسکن

نهمین عرضه نفت‌خام سنگین در بورس انرژی

اعلام قیمت روپوش مدارس

تحریم مجدد بانک مرکزی نشان می‌دهد آمریکا تا چه حد دست خالی است

عملکرد مثبت بانک پاسارگاد درحمایت از صنعت ومعدن قابل تقدیراست

کارنامه مثبت تولید فولاد «هرمز» در 97 و 98

دانش آموزان نیازمند آموزش بانکداری دیجیتال هستند

روند نزولی دلار در بازارهای جهانی متوقف شد

تهیه کتب درسی دانش آموزان منطقه توسط پتروشیمی بندرامام

معترضان به قطع یارانه نقدی چکار کنند؟

محور چالوس دارای ترافیک نیمه سنگین است

بدهی‌های ارزی بانک مرکزی کاهش یافت

ادامه روند منفی شاخص بورس، تا ابتدای مهرماه

شدت مصرف انرژی در کشور بسیار زیاد است

جزئیات ریزش پاییزی یارانه ثروتمندان

چقدر از کارت سوخت استقبال شد؟

قرارگیری فولاد خوزستان در فهرست 40 شرکت برتر بورسی

ایدرو500 میلیارد در سیستان و بلوچستان هزینه کرد

صدور 1.2 میلیون قبض پیامکی برق در پایتخت

تصویب صورت های مالی سال 97 بانک ملی ایران

مهران محرمیان معاون فناوری های نوین بانک مرکزی شد

جلسه بررسی «تامین مالی طرح‌های فراگیر پالایشی سیراف»

با افزایش عرضه در بورس قیمت ها کاهش یافت

مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد

قیمت سکه طرح جدید 27 شهریور98 به 4 میلیون و 50 تومان رسید

222 هزار کشاورز درخواست کمک بلاعوض ارائه دادند

قیمت دلار 27 شهریور 98 به 11400 تومان رسید

جزئیات تصویب لایحه حمایت از سهامداران خرد

هزینه خرید وام مسکن به زیر 10 میلیون برگشت

فروش 5 ماهه بیمه ملت فراتر از هدف

قیمت سبد نفتی اوپک به مرز 67 دلار رسید

ناصر حکیمی مشاور رئیس کل بانک مرکزی شد

توزیع 500 بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان سیل زده کرمانشاه

رشد 151 درصدی بازده قیمت سهام بانک سینا در کمتر از 6 ماه

3700 میلیارد تومان تسهیلات برای خرید مسکن

شاخص بورس کاهش یافت

افتتاح مجهزترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور در مشهد

آغاز رسیدگی به پرونده متهمان اخلال در بازار ارز

رشد صنعت بیمه در گرو توسعه بیمه های اختیاری است

قیمت سکه طرح جدید 26 شهریور 98 به 4 میلیون و 30 هزار تومان رسید

قیمت دلار 26 شهریور 98 در صرافی‌های بانکی به 11450 تومان رسید

قیمت دفتر دانش‌آموزی اعلام شد