رامین امینی، مدیر روابط عمومی صندوق بیمه کشاورزی در گفت و گو با اخبار مالی:
صندوق بیمه کشاورزی در سیل اخیر 704میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد
يکشنبه 8 ارديبهشت 1398 - 09:40:52

به گزارش اخبار مالی، رامین امینی ، مدیر روابط عمومی صندوق بیمه کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار اخبار مالی اعلام کرد: سالانه بالغ بر 3/5 میلیون هکتار از زمین های کشاورزی  زراعی، حدود 600هکتار از باغ های کشور و بیش از 10 میلیون واحد دامی در کشور بیمه می شوند.
وی گفت: 28 اسفند ماه 97 اخبار ی مبنی بر طغیان شدید رودخانه ها در مازندران دریافت شد که به موجب آن بلافاصله در سایت اینترنتی سازمان اعلام شد که  کشاورزانی که بیمه نامه معتبر دارند نگرانی بابت خسارت وارد شده به زمین کشاورزی اش نداشته باشند چرا که صندوق متعهد به پرداخت خسارت است. لذا ارزیابی خسارت در مناطقی که امکان ارزیابی وجود داشت به سرعت انجام شد.
امینی ادامه داد:در سایر استان ها مانند لرستان و گلستان به ویژه مناطق آق قلا ، گمیشان و در شیراز، دروازه قرآن میزان خسارات بررسی و جبران آن انجام شده است.
مدیر روابط عمومی صندوق بیمه کشاورزی با تاکید بر اینکه پرداخت خسارات از پانزدهم فروردین ماه مطابق وعده ای که داده شده بود، صورت گرفته ؛ افزود: از نیمه دوم تا پایان فروردین ماه 704 میلیارد ریال خسارت پرداخت شده است.
وی در ادامه گفت: روند ارزیابی خسارت همچنان ادامه دارد و در مکان هایی که آب فرو کش کرده و امکان بازدید وجود دارد، بازدید انجام و میزان خسارات وارد شده برآورد شده است.
امینی در پاسخ به اینکه حق بیمه هر کشاورز چه میزان است، تشریح کرد: حق بیمه ای که هر کشاورز مستلزم پرداخت است، بستگی به میزان و نوع تولید و همچنین ضریب ریسک منطقه جغرافیایی که زمین کشاورزی در آن واقع شده می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال گاهی مواقع برای بیمه کردن یک هکتار زمین کشاورزی که گندم در آن کشت می شود، حق بیمه کشاورز سالانه 14 هزار تومان است و در صورت بروز حادثه مبلغی که توسط صندوق به عنوان غرامت پرداخت می شود 2 میلیون 600 ریال است. در واقع صندوق بیمه کشاورزی تا سقف حداکثر 70 درصد جبران خسارت می کند.
مدیر روابط عمومی صندوق بیمه کشاورزی تصریح کرد: بیش از نیمی از خسارت وارد شده توسط سیل اخیر به بخش زراعت بوده و بخش های دامی و باغبانی آسیب نسبتا کمتری را متحمل شده اند.
امینی در پایان خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود حدود 7هزار میلیارد ریال خسارت باقی مانده از سیل داشته باشیم.
http://ifnn.ir/fa/News/7927/صندوق-بیمه-کشاورزی-در-سیل-اخیر-704میلیارد-ریال-خسارت-پرداخت-کرد
بستن   چاپ